Zmiany w mazurskim krajobrazie i kuchni

Idzie nowe. Czyli zmiany, zmiany, zmiany…

Wszystko wskazuje na to, że wiosna zmierza w nasze strony. Słońce coraz wyżej świeci na horyzoncie, wiatr wieje trochę cieplejszy, słychać śpiew ptaków. Na jeziorach pojawiły się już kormorany i wyjadają najlepsze ryby 😉

Żurawie, o których pisaliśmy w poprzedniej wiadomości wróciły na Bagno Nietlickie. Mazury powoli ożywają.

Jeśli planujecie rejsy po jeziorach mazurskich to pamiętajcie, żeby omijać Kanał Łuczański (w Giżycku). Kanał został zamknięty, także dla żeglarzy. Trwają prace remontowe. Ich zakończenie zaplanowano na koniec 2023 roku. Alternatywna droga do jeziora Kisajno to tzw. Stary Kanał, który tworzą kanał Niegociński prowadzący z jeziora Niegocin na Tajty i dalej kanałem Piękna Góra. Zmiany są dobre. Może dzięki nim odkryjecie nowe plaże, nieznane zatoczki i urokliwe, spokojne miejsca na letnie kąpiele w jeziorze.

U nas także nastąpiły spore zmiany. Z końcem lutego, przygotowując się do nowego sezonu, oddaliśmy naszą gastronomię w nowe, bardzo doświadczone ręce. Chcielibyśmy Was poinformować, że restaurację znajdującą się w Marina Lester Club poprowadzą w tym sezonie Państwo Katarzyna i Jacek Niewiadomscy. Kto zna tych Państwa, ten wie, że są to właściciele kilku restauracji na Mazurach. Lokale prowadzone przez nich to m.in. „Pod Kładką” restauracja mająca bardzo dobre opinie wśród klientów, a także „Kuchnie Świata”. To miejsce słynące z najlepszego sushi w Giżycku. Również bar „Marina” znajdujący się w Kauflandzie oraz restauracja w Ekomoarinie w Giżycku należą do Państwa Niewiadomskich.  Związanie się z tym najemcą gwarantuje u nas bardzo wysoką jakość oferowanych dań. Wielbiciele steków serwowanych na gorącym kamieniu mogą odetchnąć z ulgą. Steki zostają w menu😊 Kto zna ten smak? Place lizać! Ponadto zostanie uruchomiony bar obiadowy w przystępnych cenach oraz śniadania w formie szwedzkiego stołu.

Poniżej przesyłamy klika zdjęć dań, które będą u nas dostępne.

Nasi stali bywalcy odwiedzający nas od lat wiedzą, że Marina słynęła z hucznych zabaw organizowanych w weekendy. Nowy najemca obiecał, że tradycja muzycznych weekendów wróci do nas na stałe. 

My już odliczmy dni do majówki, która zapowiada się bardzo ciekawie.

Mamy nadzieję, że wzbudziliśmy Waszą ciekowość i chęć odwiedzenia nas przy najbliższej okazji.

Życząc pomyślnych wiatrów, które zaprowadzą Was w nasze progi, zespół Marina Lester Club