Rowerem wokół mazurskich jezior

Szanowni Goście,

Dziś zachęcamy Was do odwiedzenia Warmii i Mazur na dwóch kółkach. To doskonałe krainy dla rowerowych wędrówek. Z pewnością słyszeliście o szlaku Green Velo. To główna arteria rowerowa Warmii i Mazur, a kolejne trasy łączą z nią wiele atrakcyjnych miejsc regionu. Dodatkowo, w aplikacji mobilnej Szlak Green Velo znajdziecie wszystkie niezbędne informacje i obiekty, które będą przydatne podczas wycieczek. 

W naszym regionie nowe perspektywy rozwoju turystyki rowerowej tworzy Mazurska Pętla Rowerowa o długości 300 km. Malowniczy i urozmaicony szlak wytyczono wokół Wielkich Jezior Mazurskich, w pobliżu najważniejszych miast leżących nad nimi, łącząc go z Green Velo w Węgorzewie. Odnoga trasy sięgnie aż do Mrągowa. Większość szlaku jest już gotowa, ukończenie całości zaplanowano w tym roku. W Mrągowie możemy przejechać malowniczym Szlakiem Wokół Jeziora Juno (20 km). Stare Juchy koło Ełku stanowią strat i metę pętli wokół jezior Łaśmiady i Ułówki (32 km). Pętle powiodą nas także wokół jezior Gołdapiwo (16 km, Kruklanki) i Dejguny (52 km, Giżycko), a także z Giżycka do Wilkas (12 km).

Zróżnicowanie długości i stopnia trudności tras, wiodących przez najbardziej malownicze zakątki regionu, pozwala każdemu miłośnikowi dwóch kółek znaleźć coś dla siebie. Najbardziej wymagające trasy, w sam raz dla miłośników kolarstwa górskiego, czekają na Was na Wysoczyźnie Elbląskiej, Wzgórzach Dylewskich i Mazurach Garbatych. Z kolei ścieżki o nawierzchni asfaltowej powstają na torowiskach łączących Kurzętnik z Iławą i Szczytno z Biskupcem. Propozycje tras o różnym stopniu trudności, ich opisy i ślady gpx znajdziecie na stronie mazury.travel/rovery. Są tam również do pobrania przewodniki i mapy w formacie PDF.

Gdy już będziecie w okolicy, to oczywiście zapraszamy do nas na orzeźwiającą lemoniadę i małe co nieco celem uzupełnienia energii do dalszego kręcenia. W razie konieczności serwisu rowerów wspomożemy Was naszym zapleczem. Osobom, które nie posiadają osobistego roweru proponujemy skorzystanie z rowerów dostępnych w naszej wypożyczalni.