Muzyka na żywo w każdy weekend

Nasi Mili,

Dziękujemy za tak liczne przybycie na koncert Jacek Dewódzki Band. „Bawiliśmy się fantastycznie, szkoda, że tak krótko” wspominają niektórzy nasi Goście. Mamy dobre wieści. Jacek Dewódzki Band wystąpi na naszych deskach już 29 lipca. W najbliższy weekend czyli 21 – 23 lipca również zapraszamy do RestoBaru. Załoga Dr. Bryga użyje swoich super mocy i podgrzeje atmosferę porządną dawką marynistycznego rocka z elementami innych gatunków muzycznych takich jak szanty, folk-rock, reggae czy punk rock. Koncerty to dla nich zabawa muzyką i zawsze starają się zarazić publiczność swoją pasją.

Grają od osiemnastu lat. Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii trzeba zaliczyć zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych Shantoclip 2012. Niemniej ważne były też wystąpienia dla TVP Polonia, TVP INFO, TVP1 w programie ‘Kawa czy herbata’ oraz kilkukrotne emisje radiowe w lokalnych rozgłośniach. Od 2008 roku gościli na wielu koncertach finałowych festiwali szantowych. Nie bez znaczenia były też koncerty w chorwackim Splicie oraz niemieckim Querfurt w 2009 roku.

Dorobek płytowy to mini-album zatytułowany ‘No Shanties Inside” wydany w 2009 roku. W lutym 2011 roku ukazał się drugi album pt.: ‘Na Wschodnim Pacyfiku’ z 10 utworami autorskimi oraz dodatkowym bonus trackiem. Maj 2012 roku ukazał światu najnowsze dziecko zespołu, płytę o przewrotnej nazwie 'Wbrew’, która to najtrafniej oddaje klimat, w jakim ZDB czuje się najlepiej.

Czujecie się zachęceni czy zniechęceni? Mamy nadzieję, że jednak to drugie 😉

Do zobaczenia w piątkowy wieczór 🙂