Masaż Tajski w Giżycku, 17-21 czerwca

Szanowni Goście,
Mamy zaszczyt poinformować, że dla mieszkańców Giżycka i okolic organizujemy Tydzień Masażu Tajskiego. Jedne z najlepszych profesjonalnych masażystek z Tajladnii, które są zaprzyjaźnione z MLC, zawitają w Giżycku. Tradycyjny masaż tajski to sztuka lecznicza zawierająca wpływy zarówno ajurwedy, jak i tradycyjnej medycyny chińskiej. Jest to rodzaj głębokiego masażu ciała, wykorzystujący rozmaite techniki, m.in. głęboką kompresję mięśni, mobilizację stawów i akupresurę. Terapeuta podczas sesji używa rąk, kolan, nóg oraz stóp i angażuje do pracy całe ciało klienta. Masaż tajski pomaga zniwelować napięcie oraz zwiększyć elastyczność i zakres ruchów.

Tajski masaż wykonywany jest w kilku różnych odmianach. Wśród tych najpopularniejszych wyróżnia się m.in. postać klasyczną (masaż tajski klasyczny) polegającą na przeprowadzeniu zabiegu wykonywanego na obszarze całego ciała. Innym rodzajem masażu tajskiego jest wykorzystanie przyrządów w postaci tzw. stempli. Są to specjalne, bawełniane sakwy wypełnione mieszanką ziół, które przed użyciem podgrzewa się. W zależności od tego, jakie zioła lub ich mieszanki zastosowano, należy spodziewać się różnego działania na organizm. Przykładowo lawenda zadziała odprężająco i przeciwzapalnie, eukaliptus wykazuje podobne właściwości, a kurkuma oddziałuje antybakteryjnie i antydepresyjnie.  

Kolejnym rodzajem masażu tajskiego jest kompilacja ajurwedyjskiego masażu z uciskami i jednoczesnym stosowaniem aromatycznych olejków wykorzystywanych podczas zabiegu. Główny cel takiego postępowania to usunięcie nagromadzonej w ciele wody oraz poprawa działania mechanizmów odpornościowych.  

Ostatnią odmianą masażu tajskiego jest refleksologia – masaż tajski stóp. Tego rodzaju zabieg polega na uciskaniu punktów na stopie, które według filozofii odpowiadają poszczególnym narządom wewnętrznym ciała człowieka. Jest to zarówno sposób na diagnostykę jak i leczenie zaburzeń funkcjonowania poszczególnych organów.  

Masaże wykonywane przez Tajów są diametralnie inne niż znane z autopsji masaże wykonywane przez rodzimych masażystów. W Tajlandii od dawien dawna funkcjonują najlepsze na świecie szkoły masażu, a tajniki masażu są pilnie strzeżone i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Tajki podczas Tygodnia Masażu zaprezentują różne szkoły masażu. W ramach Tygodnia Masażu będzie można kupić karnet na jeden masaż lub pakiet kilku zabiegów do wykorzystania w dniach 17-21 czerwca.  

Sesje masaży będą wykonywane w Studio Urody Maja Pieńczykowska w Giżycku przy ul. Królowej Jadwigi 6.

Obowiązują zapisy, tel. 511 058 805. Zapraszamy serdecznie.