Marina Lester Club

By doskonale odpocząć na Mazurach można bywać w różnych miejscach ale również można wybrać miejsce absolutnie bajkowe i jedyne w swoim rodzaju, jakim jest Marina Lester Club w Rydzewie.

Marina Lester Club z Pensjonatem powstał 8 lat temu i jest to obiekt spełniający najwyższe standardy turystyczne i wypoczynkowe. Jest on zarazem zorientowany na klienta doceniającego dobry komfort oraz mającego wyrobione wysokie gusta kulinarne.

Miejscowość Rydzewo jest to wioska-kurort Mazurski, bardzo modny wśród żeglarzy i motorowodniaków. Ze względu na swoja kameralność jest niepowtarzalny tak odnośnie walorów przyrody jak również bezpośredniego położenia nad jednym z ładniejszych jezior w Polsce – jeziorem Niegocin, gdzie przyroda w jednym miejscu połączyła wodę, las, obfitość roślin, ptaków, ryb i innych zwierząt. Tutaj żywność jest prawdziwie ekologiczna, bułka jest prawdziwą bułką a wędlina jest prawdziwą wędliną i smakuje jak kiedyś smakowała. Tutaj środowisko jest naturalne i nieskażone ponieważ nie ma w promieniu wielu km. truciciela w postaci zakładu przemysłowego. Tutaj powietrze można pakować w słoiki i zawozić mieszkańcom wielkich metropolii jako próbka i najlepszy przykład ekologicznej naturalnej flory i fauny mazurskiej. Więc nikt nie będzie żałował wyboru, ponieważ Mazury są piękne i niepowtarzalne o każdej porze roku.

Marina Lester Club to jedyna w swoim rodzaju harlejowo-motocyklowo-wodniacka przystań na mazurach. Jest to bardzo klimatyczna knajpa dla harlejowców, motorowodniaków i żeglarzy w centralnym punkcie Rydzewa. Ale mile widziani także są wszyscy pozostali goście, w tym użytkownicy jednośladów, rodziny z dziećmi oraz konsumenci o wyrobionych gustach kulinarnych, którym to staramy się wyjść naprzeciw.

Port na około 40 jednostek zlokalizowany jest na końcu jeziora Niegocin, na styku z jeziorem Bocznym. Club posiada własną plażę oraz kuchnię serbsko-włoską, prowadzoną przez kucharzy z 5-cio gwiazdkowego hotelu w Belgradzie. Specjalnością kuchni są organizowane w weekendy festiwale mięs, w tym jagnięcina robiona na wzór bałkański z polskich ekologicznych młodych owiec, tzw. wrzosówek. Wybór dań jest bardzo różnorodny, nie zabraknie największych, najpopularniejszych specjałów jednej z najsmaczniejszych kuchni świata, a z całą pewnością najlepszej na Mazurach: pizza, spaghetti, sałatki, oprócz tego duży wybór owoców morza oraz ryb.

W sezonie Letnim w każdy weekend w Marinie Lester Club gra muzyka na żywo. Występują tu znane zespoły, m.in. Maleńczuk, Kasa chorych itp.

Ponadto posiadamy najdłuższe i najobszerniejsze molo na mazurach z niesamowitą panoramą na jezioro Niegocin i Giżycko.

Pokoje i apartamenty są gustownie urządzone, wyposażone w stylowe meble z łazienkami, TV, WiFi i tp. Ponadto na terenie Mariny Lester Chlub znajduje się ekskluzywne zaplecze sanitarne dla żeglarzy i motorowodniaków. Marina jest w całości monitorowana a bosman służy Państwu zawsze pomocą.

Posiadamy wypożyczalnię sprzętów, w tym motorowodnych: skutery, łodzie, kajaki, rowery wodne, grill, off-road, melex i inne.

Zawitaj do naszej Mariny Lester Club dowolnym najbardziej lubianym przez Ciebie środkiem transportu – przyjedź, przypłyń lub przyleć!!! (lotnisko Mazury Residence znajduje się około 4 km w linii prostej od nas)

Lokalne atrakcje w Marina Lester Club

  • Jezioro Boczne – jest przedłużeniem jeziora Niegocin i leży na szlaku żeglugowym łączącym Śniardwy przez Mikołajki poprzez sieć kanałów w kierunku Rydzewa-Giżycka, dalej – Węgorzewa. Jest to główny szlak wodny w Krainie Wielkich Jezior, gdzie każdy żeglarz, motorowodniak i inny użytkownik tego szlaku musi przepłynąć obok naszego Portu Marina Lester Club.
  • Z wizytą u Wallenroda – W 1376 r. mistrz Winrych von Kniprode zbudował największy zamek krzyżacki na Mazurach. Budowlę wzniesiono pomiędzy jeziorami Ryńskim i Ołów. Ponoć zakonnicy wykorzystali różnicę poziomów wody w jeziorach, łącząc je podziemnym kanałem i napędzając w ten sposób zamkowe młyny.
  • W związku z budową oczyszczalni ścieków w Giżycku Jezioro Niegocin wraz z jeziorem Bocznym posiada bardzo przyzwoitą czystość wody.
  • Nieopodal wiosek Rydzewo i Bogaczewo znajduje się najkrótszy w Polsce kanał Kula.
  • W wiosce Rydzewo znajduje się 16-wieczny zabytkowy kościółek, obok którego jest zlokalizowana gospoda „Pod Czarnym Łabędziem”. Jest to karczma o klimacie starej pruskiej gospody z przed około 100 lat.
  • W Marina Lester Club znajduje się największe i najobszerniejsze Molo na Mazurach. Jego powierzchnia i wielkość jest równoznaczna z około 1/3 powierzchni Mola w Sopocie.
  • Naprzeciwko Mola w prostej linii 320 m. jest przystań Leśna Keja, ulokowana na zadrzewionym cyplu w pobliżu miejscowości Bogaczewo w powiecie giżyckim. Przystań jest zorientowana na żeglarzy preferujących odpoczynek na dziko w leśnych prymitywnych warunkach. Sąsiaduje z Jeziorem Bocznym i Niegocinem. Przy przystani można zacumować jachty oraz przenocować pod namiotem. Na terenie znajdują się sanitariaty i drewniane wiaty do odpoczynku. W sezonie letnim funkcjonuje również bar obwoźny.
  • Co roku w ramach organizowanego Rajdu Polski WRC (samochodów wyścigowych) Rydzewo zawsze położone jest na trasie jednego z odcinków specjalnych.

Facebook